AKT OFIAROWANIA

Wszystkie, Jezu, prace moje wszystkie troski, trudy, znoje, Tobie z serca ofiaruję, bo Ty wiesz, że Cię miłuję. Święty mój Patronie, bądź dziś moim opiekunem! Aniele Boże, Stróżu mój...

CO ZA RADOŚĆ MÓC NAZYWAĆ CIEBIE OJCEM

Jak wielka jest twoja dobroć, Jezu! Ty nauczyłeś modlić się do Boga, nazywając Go Ojcem. Jezu, Ty jesteś Synem Boga: Dzięki darom Twojej miłości, również i ja stałem się synem Boga Nikt nigdy, o Jezu, nie ośmieliłby się zwrócić się do Boga, nazywając Go Ojcem. Gdybyś Ty nas tego nie nauczył Jestem szczęśliwy, że Bóg jest moim Ojcem Pragnę, Panie Jezu, by również On był zadowolony ze mnie, swego syna. Jezu, pomóż mi, bym zawsze pamiętał, że gdy nazywam Boga Ojcem, muszę żyć jak jego syn Jezu, pragnę podziękować Ci za to, że nauczyłeś nas odmawiać Ojcze nasz. Pomóż mi modlić się zawsze z wiarą.
Dobry Boże, Ty bierzesz mnie jak ojciec za rękę Ty otaczasz mnie opieką. Mogę z tobą rozmawiać. Ty przychodzisz mi z pomocą! Dzięki Ci,dobry Boże.
Dobry Boże, Ty kochasz każdego z nas. Pomóż nam kochać się wzajemnie.
Dzięki Ci,Boże,za ten piękny dzień! Ześlij nam spokojny sen! Spraw, by równie piękny był jutrzejszy dzień!
Gdy się wieczór kładę spać, Zechciej Boże przy mnie stać Tyś mnie strzegł przez dzionek ten, Daj mi w nocy zdrowy sen.
Już za chwilę słońce zgaśnie Wnet się skończy dzień, Zanim twoję dziecię zaśnie, Chce pożegnać Cię. Zanim więc się spać położę Kończąc dzionek ten Pobłogosław mnie o Boże, ześlij dobry sen.
Mamy gościa! Odwiedziła nas babcia i przyniosła nam wiele pięknych rzeczy. Dziękujemy Ci,dobry Boże za prezenty Spraw radość także innym dzieciom. Oby miały tak samo kochaną babcię!
Możemy cieszyć się słońcem, Dzięki słońcu wszystko może żyć, Panie Boże dziękujemy Ci za to!
Panie Boże na świecie jest tyle ludzi. Moi rodzice znają wielu z nich. Ja znam moich rodziców i małżeństwo:Tomka i Kasię. Ty znasz wszystkich ludzi. znasz także mnie. Panie Boże dziękują Ci za to że mnie znasz.
Panie Boże! Dałeś nam dziś tak wiele radości! Moglibyśmy przeżyć tyle pięknych rzeczy. dziękujemy Ci,dobry Boże
Panie Boże! Upadłem przy zabawie. Bardzo bolało. Ale już znowu jest dobrze. Dzięki piękne. Pozwalasz ludziom budować domy i samochody, samoloty,pociągi.statki i rakiety kosmiczne. Powinniśmy się z tego cieszyć. Panie Boże dziękujemy Ci za to, że uczyniłeś świat tak pięknym.
Panie Boże,dziękuję Ci za piękną pogodę. Taka wspaniała była dziś kąpiel! Dzięki Ci za wszystko,dobry Boże!
Panie Boże,ja tak szybko wpadam w gniew. Ty zawsze jesteś dobry.Przebacz i pomóż mi,dobry Boże!
Panie Boże,postanowiłem, że nie będę wpadał w gniew. Chciałbym tego dokonać! Dopomóż mi w tym!
Panie Boże,Ty zawsze jesteś blisko, tak jak mój tata i moja mama. Ja tylko nie mogę cię ujrzeć. Jesteż,kiedy jestem dobry, kiedy bawię się z innymi dziećmi. Także kiedy się gniewam,Ty jesteś. Dziękuję Ci,Boże,za to,że jasteś.
Panie Boże,zesłałeś nam Jezusa,swojego Syna. Uczynił On wiele dobrego. Dziękujemy Ci za to. Ludzie skazali Go na śmierć. Ty Go nie opuściłeś. Ty przywróciłeś Go do życia,aby zawsze był wśród nas. Dziękujemy Ci za to Jezu,Ty jesteś przyjacielem człowieka. Jesteś także moim przyjacielem. Idziesz ze mną. Spraw,abym mógł żyć jako twój przyjaciel. Jezu ,Ty pomagałeś ludziom. Smutnych czyniłeś radosnymi. Uzdrawiałeś chorych. Pochylałeś się nad biednymi. Tak chce Bóg,Twój inasz Ojciec. Jezu Ty kochasz także mnie. Ty pokazałeś nam,jak sprawić radość Ojcu w niebie. Pomóż nam stać cię takimi jak Ty.
Proszę Ciebie, Matko Boża, byś mnie strzegła w każdej porze. Niech mej duszy grzech nie splami, spraw to, Przenajświętsza Pani!
Świat jest piękny. Ty go takim uczyniłeś. Rosną i kwitną kwiaty i drzewa. Panie Boże,dzięki Ci za to
Za to,cośmy spożyli, Dziękujemy w każdej chwili Bogu na wysokości, Który się onas troszczy.

IDĘ NAPRZECIW TOBIE, JEZU

Jestem jeszcze dzieckiem, Panie: Podoba mi się życie, radość, dobroć. Ale zauważam, że w świecie nie wszystko jest piękne, nie wszystko jest dobre. Zło wdarło się do serca człowieka, gdyż nie był posłuszny Tobie, Panie. Ale Ty nie zostawiłeś nas samych, i posłałeś do nas Swego Syna, Jezusa. Chcę posłuchać głosu proroka, który woła: Przygotujcie drogę Panu . Chcę przygotować drogę mojego serca aby przyjąć Jezusa, przychodzącego nas zbawić. Dziękuję mój Boże! Ty wybrałeś Maryję na Mamusię dla Twego Syna Jezusa. Dziękuję! Ty stworzyłeś Ją pełną łaski, bez grzechu, całą świętą, Niepokalaną. Z radością, Panie, modlę się do Niej codziennie: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus .

JESTEM TUTAJ, BY ROZMAWIAĆ Z TOBĄ

Oto tu jestem Panie mój i Boże mój: jestem tu, aby rozmawiać z Tobą. Moje oczy nie widzą Ciebie, ale wiem, że jesteś blisko mnie. Ty znasz moje imię i kochasz mnie: każda moja myśl jest przed Tobą. Wierzę Panie, że jesteś tutaj, gotów wysłuchać mnie z miłością. Z wielką radością mój Boże, chcę mówić do Ciebie w tajemnej świątyni mojego serca, i modlić się moimi słowami zwracając się do Ciebie bezpośrednio. Pięknie jest również móc modlić się z przyjaciółmi słowami wspólnie wypowiedzianymi sercem. Jest pięknie, gdyż Jezus jest pośród nas i zanosi do Ciebie tę naszą modlitwę. Panie, Ty, naucz mnie modlić się sercem szczerym i pełnym wiary. Naucz mnie modlić się do Ciebie z miłością, abym nauczył się żyć w miłości.

JEZU, JESTEŚ TAK DOBRY JAK OJCIEC

Jak cudowna jest Ewangelia, która opowiada o Twoim życiu, Jezu. Przez trzydzieści lat żyłeś w Nazarecie, w rodzinie, w biedzie i pracy. Potem opuściłeś dom, aby zanieść wszędzie dobrą nowinę o zbawieniu. Jezu, idziesz przez wsie i miasta i obwieszczasz: Bóg jest Ojcem i kocha nas! Szedłeś czyniąc dobrze wszystkim: ludzie przybiegali do Ciebie z ufnością. Moje serce wypełnia radość, gdy widzę, jak przygarniasz do Siebie dzieci. Przychodzę do Ciebie, Jezu, i proszę Ciebie: przyjmij i mnie, i obejmij Swoimi ramionami. Twoje cudy pozwalają mi zrozumieć, jak dobry i wszechmocny jesteś Jezu: biednym, chorym, grzesznikom, wszystkim - pozwalasz odczuć miłość Boga. Jezu, Ty jesteś tak samo dobry jak Ojciec, Ty jesteś Chrystusem, Synem Boga. Jezu, pomóż mi żyć tak jak Ty żyłeś w dobroci, czyniąc dobro wszystkim.

JEZU, PRAGNĘ WZRASTAĆ, PODOBNIE JAK TY

Jakie piękne jest Jezu, Twoje życie: Ty rosłeś w Nazarecie: rosłeś jak każde dziecko, wzrastałeś w mądrości i dobroci przed Bogiem i ludźmi. Tak jak my, nauczyłeś się mówić, tak jak my, chodziłeś do szkoły, tak jak my, bawiłeś się z przyjaciółmi, tak jak my, nauczyłeś się pracować. Każdego dnia z Maryją i Józefem modliłeś się do Ojca w niebie. Razem z Nimi w każdą sobotę świętowałeś i chodziłeś posłuchać Słowa Bożego. Zawsze byłeś posłuszny Maryi, Twojej Mamusi, i Józefowi, który zastępował Ci Ojca. Kochałeś ich bardzo, byłeś serdeczny dla Nich. Jezu, pomóż mi kochać mamusię i tatusia, i być im zawsze posłuszny, jak Ty. Pomóż mi modlić się tak, jak Ty się modliłeś i wzrastać jak Ty w dobroci.

JEZU, TY KOCHASZ MNIE NIESKOŃCZENIE

Opowieść o Twojej męce, Panie Jezu wzrusza moje serce. Ty nas tak bardzo ukochałeś, że oddałeś życie za nasze zbawienie. Dziękuję Jezu. Przed śmiercią, w czasie Ostatniej Wieczerzy dałeś nam Siebie samego w Eucharystii: chleb jest Twoim ciałem, ofiarowanym za nas, wino jest Twoją krwią, wylaną za nas. Jezu, umarłeś na krzyżu z modlitwą na ustach. Umarłeś wybaczając z miłością tym, którzy nienawidząc, Ciebie zabili. Twoją śmiercią, Panie Jezu, zwyciężyłeś smierć i grzech. Twoim zmartwychwstaniem, o Jezu, podarowałeś nam życie. Światło Twego zmartwychwstania, Jezu, napełnia mnie radością i nadzieją. Pomóż mi być Twoim uczniem, który mówi o Tobie, swoim życiem.

JEZU, TY MNIE KOCHASZ I PRZEBACZASZ MI

Jestem jeszcze dzieckiem, Panie, ale nie zawsze wszystko układa mi się dobrze. Nie zawsze, o Boże mego życia, jestem tak dobry, jakbyś tego pragnął. Nie zawsze pamiętam o modlitwie i nie dziękuję Ci za Twoje dary. Czasami nie jestem szczery i nie postępuję szlachetnie, wobec rodziców i przyjaciół. Wówczas Panie, spuszczam oczy: Ty nie pochwalasz tego, kto czyni zło. Ale wiem, że mnie kochasz i że mi przebaczasz: przyjmij mnie do domu Twego serca. Przychodzę do Ciebie, by prosić Cię o przebaczenie: W Twojej miłości wymaż moje grzechy. Stwórz we mnie, Panie, serce czyste i spraw bym postanowił, że będę dobry. Pozwól mi zrozumieć to, czego chcesz ode mnie. Zrobię to Panie, Boże, mego życia. Proszę Cię, mój Boże, dodaj mi sił by iść drogą, prowadzącą do Ciebie.

KOCHAM CIEBIE SERCEM SYNOWSKIM

Ojcze nasz, który jesteś w niebie, jestem szczęśliwy, że jesteś moim Ojcem. Dzięki Panie za to, że przez chrzest św. uczyniłeś mnie Twym synem. Patrzysz na mnie z miłością ojcowską i mówisz do mnie słowami Jezusa. Pragnę słuchać ich, aby żyć jak syn posłuszny i szlachetny. Dziękuję Panie: Ty mnie wezwałeś bym stał się częścią Twojej rodziny, Kościoła. Tutaj mogę wzrastać w Twojej przyjaźni, i z Jezusem iść ku Tobie. Panie, mój Boże, Ty we chrzcie św. uwolniłeś serce moje od zła. Ty mi dałeś Twego Ducha i nowe życie Jezusa Zmartwychwstałego. Dziękuje Ci za Twoje dary i modlę się za każde dziecko świata: aby miało rodzinę, która je przyjmie i obdarzy całą swą miłością.

MARYJO, MATKO MOJA, KOCHAM CIEBIE

O Maryjo, ja wiem kogo mam kochać po Bogu: Ciebie, Dziewico święta, Dziewico pełna łaski. Kocham Ciebie Maryjo, gdyż jesteś Matką Boga, Matką Jezusa, mojego Zbawiciela, Matką wszystkich ludzi. Kocham Ciebie Maryjo, gdyż jesteś moją Matką, Matką moją niebieską. Maryjo, jestem szczęśliwy mając Mamusię tak miłą i dobrą jak Ty. Chcę, byś i Ty była zadowolona ze mnie, Twego dziecka. Prowadź mnie za rękę do Twego Jezusa i pomóż mi wzrastać, tak jak On wzrastał. Moje życie znajduje się dopiero na początku. O Maryjo, powierzam je całe Twym rękom matczynym. Bądź zawsze blisko mnie, Maryjo. Nigdy mnie nie opuszczaj.

MODLĘ SIĘ ZA MAMUSIĘ I TATUSIA

Panie, pragnę podziękować Ci za to, że dałeś mi mamusię i tatusia. Dziękuję za ich uśmiech, którym wyrażają mi zachętę. Dziękuje za ich surowe spojrzenie, którymi mnie strofują. Dziękuję za ich uściski, które mówią mi o ich miłości. Dziękuję za całe ich poświęcenie, by uczynić mnie szczęśliwym. Dziękuję za bezpieczeństwo i za radość jaką mi dają. Dziękuję również za kary, które pomagają mi rozwijać się dobrze. Pomóż mi obdarzać ich wielkim uczuciem i wdzięcznością. Pomóż mi, bym zawsze był im posłuszny i pomocny. Panie, proszę Cię, ochraniaj ich i obdarzaj dobrym zdrowiem. Udziel mi łaski, by zawsze oboje byli blisko mnie.

MÓW, PANIE, JA SŁUCHAM CIEBIE

Panie, miło rozmawia się z mamusią i tatusiem. Ale pięknie jest również móc słuchać ich słów. Gdy modlę się, mój Boże, rozmawiam z Tobą. Ty, Panie, mnie słuchasz z miłością ojcowską. Ale również i Ty, mój Boże, chcesz mówić do mego serca. Otwórz je proszę na wysłuchanie Twojego Boskiego słowa. Ty przemawiasz do mnie głosem sumienia. Mówisz do mnie również słowami Jezusa w Ewangelii. Panie, pomóż mi wyciszać moje wnętrze. Jedynie bowiem w ciszy, mój Boże, mogę usłyszeć Twój głos.

NA MIESIĄC MAJ

 1. Maryjo, Mamusiu Jezusa, jestem mały, ale jeśli ty trzymasz mnie za rękę, nigdy nie będę lękał się niczego. Naucz mnie drogi prowadzącej do nieba. Nie dozwól, bym zgubił się wśród niebezpieczeństw tego świata. Pamiętaj o mnie, a jeśli zaś czasem zabłądzę, przyjdź po mnie i zaprowadź na właściwą drogę.
 2. O Maryjo, wierne zwierciadło Boga, chcę upodobnić się do Ciebie w wierności, w dobroci i szlachetności.
 3. Droga Mamusiu Jezusa, pomóż nam zauważać tych, którzy potrzebują pomocy. Pomóż nam uśmiechać się do tego, kto nigdy nie spotyka się z uśmiechem. Pomóż nam wziąć za rękę tych, których nikt nie chce.
 4. Obdarz nas Maryjo, Twoją siłą w doświadczeniach, Twoim posłuszeństwem woli Bożej, Twoją wytrwałością w trudach, Twoją ufnością do Pana i do życia, Twoją nadzieją na wieczność, Twoją pewnością, że Ojciec Niebieski zawsze nas kocha.
 5. Wielbię Ciebie, mój Boże, i kocham z całego serca. Dziękuję Ci za to, że mnie stworzyłeś, uczyniłeś chrześcijaninem i zachowałeś w dniu dzisiejszym.
 6. Gdy budzę się rano, jesteś przy mnie, Panie. Gdy wieczorem zasypiam, jesteś blisko mnie, Panie. Gdy bawię się, uczę, cierpię, jesteś blisko mnie, Panie. Jeśli pełnię Twoją wolę, jesteś ze mną, Panie.
 7. pragnę codziennie myśleć o Tobie Matko Najświętsza i o Jezusie, Twoim Synu a naszym Panu. Szukam Cię całym moim sercem, gdyż jesteś dla mnie bardzo ważna i pragnę powiedzieć Ci szczerze, choć czasami może nie tak to wygląda: cokolwiek się zdarzy, możesz mi zaufać .
 8. Nigdy nie uda mi się podziękować Ci wystarczająco, Panie, za mamusię. Ona jedna potrafi uzdrowić moje bóle pocałunkiem a przykrości - uściskiem. W niej widzę, Panie, iskrę Twojej bezmiernej dobroci.
 9. O Maryjo, świadku wszystkich zdarzeń z życia Jezusa, pomóż nam naśladować Twoją drogę i słuchać Twoich słów. Chcemy być podobni do Ciebie i zdążać pewnie do domu Ojca Niebieskiego
 10. Panie, dmij w żagle mojej wiary, abym wszędzie głosił imię Boga. Panie, rozwiąż mój język, abym uwielbiał Twoje Imię. Panie, uświęć mojego ducha, abym objawił wszystkim, którzy tego nie wiedzą, kim Ty jesteś.
 11. Maryjo pomóż mi być dla wszystkich przyjacielem, który z dobrocią przyjmuje, z miłością obdarza, który chętnie wysłuchuje, dziękuje z radością. Przyjacielem, którego zawsze można znaleźć, gdy się go potrzebuje.
 12. Najświętsza Panno Maryjo, Ty, któraś umiała powiedzieć Bogu tak w sposób najdoskonalszy, strzeż nas, byśmy nie stali się zamazanymi stronicami, ale białymi kartkami, na których każdego dnia Duch Boży mógłby zapisać cuda, jakich dokonuje w nas.
 13. Dziękuję, Panie, za mojego tatusia i za moją mamusię. Ty chciałeś, by mi towarzyszyli, aby chronili mnie i pomagali. Dziękuję Ci, gdyż ilekroć patrzę na nich, widzę odblask Twojej nieskończonej miłości.
 14. Panie, nie widzę Ciebie, a jednak jesteś tu. Jesteś ze mną, mieszkasz w moim sercu: tam, gdzie jestem najlepszy. Ty jesteś tutaj, blisko mnie. Twoja obecność otacza mnie jak powietrze, którym oddycham. Dziękuję!
 15. Witaj Maryjo, Królowo, Matko miłosierdzia, życie słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy, do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka panno Maryjo!
 16. Maryjo, Ty, któraś była doskonałym zwierciadłem woli Boga, pomóż mi, abym w każdej chwili mego życia pozwolił Jego słowu oświecać moje sumienie, aby nigdy we mnie nie zapanowały ciemności.
 17. Ave, Gwiazdo morza, sławna Matko Boga, zawsze Dziewico, Maryjo, szczęśliwa bramo nieba. Ave posłańca niebieskiego przynosi zapowiedź Boga, zmienia losy Ewy, daje światu pokój. Dziewico święta, słodka Królowo nieba, spraw, by Twoje dzieci były niewinne, pokorne i o czystym sercu.
 18. Dziękuję Ci, Panie, gdyż życie jest piękne, a niebo cudowne. Nie pozbaw mnie chleba powszedniego, wolności, Twego nieba i odwiecznego cudu natury. Napełnij mnie odwagą, bym był pogodny i wypełniał swoje obowiązki. Pomóż mi wyśpiewać wszystko, co jest piękne.
 19. Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim. Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy. Oto błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię.
 20. Święta Maryjo, pobłogosław mojemu tatusiowi, obdarz go spokojem w pracy, spraw, by odczuwał zawsze miłość moją i mamusi. Spraw, bym umiał go słuchać, szanować, pomagać mu. Chcę, aby był dumny ze mnie.
 21. Maryjo, Matko Jezusa, pobłogosław moim przyjaciołom, obdarz ich zdrowiem, radością, łaską. Pomóż mi pocieszać tych, którzy są smutni, zanosić pokój i radość wszystkim. Trzymając się za ręce, wszyscy zdążamy do naszego Przyjaciela, do Jezusa.
 22. Bądź dla mnie światłem, Panie, niczym mgła w słońcu, niechaj rozwieje się strach. Rozlej Twe światło nade mną, aby skierował swe kroki ku Tobie.
 23. Mój Boże, Ty nas nie potrzebujesz, a jednak myślisz o każdym z nas. Ty nas nie potrzebujesz, ale my potrzebujemy Ciebie. Kto wymawia Twoje Imię, ulepsza świat. Kto innym mówi o Tobie, zapala światło w ciemności. Kto jest dobry w Imię Twoje, ukwieca świat.
 24. Panie, uczyń ze mnie narzędzie Twego pokoju. Tam, gdzie panuje nienawiść, niechaj przynoszę miłość! Tam, gdzie panuje obraza, niechaj przynoszę przebaczenie! Tam, gdzie panuje smutek, niechaj przynoszę radość!
 25. O Maryjo, dziękuję ci za to, że znajdujemy się tu wszyscy, by słuchać wraz z Tobą Jezusa. Spraw, byśmy umieli Go prosić i słuchać. Wspomóż nas w chwilach łatwych i trudnych. Spraw, by nie niepokoiły nas pokusy, by nas nie przerażały. Bądź zawsze blisko każdego z nas we dnie i w nocy, w każdej chwili naszego życia.
 26. Na drogach życia nigdy nie jesteś sam. Z tobą w tej wędrówce jest Maryja. O! Przyjdź, przyjdź by razem z nami wędrować. Najświętsza Maryjo, przyjdź!
 27. Najdroższa Matko, bądź powietrzem, którym oddychamy. Wstaw się za nami, gdy zagraża nam nienawiść, gdy podziały wywołują cierpienie. Okryj swym cudownym płaszczem grzeszny świat. Spraw, byśmy i my byli dobrym zapachem Boga.
 28. Maryjo, wysłuchaj proszących Ciebie. Obdarzaj zdrowiem chorych, wdzięcznością zadowolonych, zgodą kłócących się, pociechą smutnych, nadzieją zniechęconych. Obdarz wszystkich Twoim błogosławieństwem.
 29. Najświętsza Maryjo, Matko Jezusa i Matko nasza, pozwól nam adorować twego Syna w Eucharystii, aby usłyszeć Jego słowa i czynić to, co nam powie.
 30. Maryjo, Matko nasza, jesteś tutaj pośród nas i stanowimy Twój lud, małą gałązkę, która opiera się o Ciebie, trzymaj nas w swych objęciach w chwilach próby, wybaw nas z niebezpieczeństw, mów o nas Twojemu Synowi, gdyż my liczymy na Ciebie.
 31. Panno Niepokalana, Gwiazdo jasna i pewna, serce zawsze wierne. Czuła na każdą troskę Matko Zbawiciela, Panno Maryjo módl się za nami.

OBDARZ NAS RADOŚCIĄ BEZ KOŃCA

Panie, mój Stwórco i Ojcze, Ty mnie znasz i kochasz mnie od zawsze. Ty mnie wezwałeś po imieniu i wówczas przyszedłem na świat. Wierzę, mój Panie i Boże mój, że Ty mnie stworzyłeś, abym Ciebie poznał, abym kochał Ciebie i cieszył się Tobą zawsze w życiu wiecznym, w niebie. Ja wierzę, o Boże mego życia, że Ty czekasz na mnie w Twym domu. Ty przygotowałeś go dla swych dzieci od stworzenia świata. Wierzę, Panie, że w mojej przyszłości nie ma ciemności śmierci. Czeka na mnie światło zmartwychwstania i radość bez końca w niebie. Wówczas, Panie, nie będzie już ani trudu, ani bólu, ani płaczu. Duch Święty połączy zbawionych w miłości i szczęściu na zawsze. Wierzę, że żyć będę wiecznie z Jezusem Zmartwychwstałym z Ojcem i Synem, i Duchem Świętym.

PANIE, CHCĘ CI PODZIĘKOWAĆ

Ilekroć otrzymujemy jakiś dar, nawet mały, dziękujemy. Wszystko jest darem Boga. Modlitwa jest podzięką za Jego dary. Poniższą modlitwę ułożył Łukasz. Spróbuj i ty ułożyć jakąś modlitwę. Panie, chcę podziękować Ci za wszystkie Twoje dary! Dziękuję za to, że dałeś nam świat. Dziękuję za to, że dałeś nam mamusię i tatusia. Dziękuję za to, że dałeś nam drzewa. Dziękuję za to, że dałeś nam kwiaty. Dziękuję za to, że dałeś nam trawę. Dziękuję za to, że dałeś nam morze. Dziękuję za to, że dałeś nam chmury. Dziękuję za to, że dałeś nam słońce. Dziękuję za to, że dałeś nam chleb. Dziękuję za to, że dałeś nam owoce. Dziękuję za to, że dałeś nam wodę. Dziękuję za to, że dałeś nam miłość.

PO NAUCE

Dzięki Ci, Boże za światło tej nauki! Pragniemy, abyśmy nią oświeceni mogli Cię zawsze wielbić i wolę Twoją wypełniać na wieki. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

PO POSIŁKU

Dziękujemy Ci, Boże, który nas posiliłeś przy tym stole. Spraw, niech pokarm przyjęty dla pokrzepienia ciała przyczynia się także do naszego duchowego wzrostu. Przez Chrystusa, Pana naszego.

POMÓŻ MI ŻYĆ JAK SYN

Jezu, Panie mój, spraw bym żył, jak prawdziwy syn Boga. Pomóż mi kochać Go całym sercem, i modlić się wiernie rano i wieczorem. Jezu, pomóż mi być zawsze serdecznym dla mamusi i tatusia. Pragnę być im zawsze posłuszny i pomocny. Panie, proszę Cię, dodaj mi sił bym kochał specjalnie tych, którzy tego potrzebują. Obdarz mnie również odwagą, by mówić zawsze prawdę, wypełniającą serce. Panie, Jezu, Ty nam powiedziałeś: miłujcie się tak, jak ja was umiłowałem. pomóż mi kochać innych nie słowami, ale czynami. Pomóż mi być przyjacielem wszystkich, a nigdy nieprzyjacielem kogokolwiek. Pomóż mi, bym zawsze innym czynił to co chciałbym, aby inni mnie czynili.

PORANNA

Ojcze nasz... Zdrowaś Dziękuję Ci, Boże, za noc spokojną i oddaję Ci się pod opiekę na cały dzień dzisiejszy Ofiaruję Ci moją naukę, moją zabawę, wszystkie moje radości i zmartwienia, które mnie dziś spotkać mogą. Chcę wszystko tak czynić, byś Ty, mój Boże, był ze mnie zadowolony.

Ojcze nasz... Zdrowaś Jezu Chryste, w Imię Twoje budzę się i z łoża wstaję. Tobie najprzód, dzięki moje, Tobie pokłon, cześć oddaję. Boże, dzięki Tobie składam, żeś od złego mnie zachował. Póki ciałem, duszą władam, daj, bym święcie się sprawował. Strzeż mnie, Stróżu mój, Aniele, strzeż mnie, Matko Boga mego, bym dziś Boga kochał wiele, a unikał grzechu złego

PRAGNĘ WZRASTAĆ W KOŚCIELE

Wierzę Jezu, że zmartwychwstałeś, jak Apostołowie obwieścili. Ty dałeś im Twego Ducha i zapoczątkowałeś w ten sposób Twój Kościół. Wierzę, że Kościół jest rodziną Boga, w której Ty, Jezu, jesteś obecny. Tu mogę jeszcze słuchać Twego słowa i spotkać Ciebie w Eucharystii. Dzięki Panie, gdyż poprzez chrzest powołałeś mnie, bym stał się cząstką Kościoła. Chcę, Jezu, żyć i wzrastać z mymi przyjaciółmi, w Twoim Kościele. Modlę się za Ojca św., za biskupów, za kapłanów i za wszystkich chrześcijan. Niechaj będą jednym sercem i jedną duszę, i niech kochają się jak bracia. Pomóż mi Jezu żyć w miłości. Kochając wszystkich, jak Ty kochałeś. W ten sposób Jezu, rozniecę w świecie światło Twojej dobroci.

PRZED NAUKĄ

Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze! Dodaj nam ochoty i zdolności, aby ta nauka była dla nas z pożytkiem doczesnym i wiecznym. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

PRZED ODRABIANIEM LEKCJI

Panie Jezu, daj mi umysł otwarty, bym mógł poznawać całe piękno, które stworzyłeś. Potrzebuję, byś mnie prowadził, byś mi pomagał, abym gdy dorosnę, pomagał innym pracując.

PRZED PODRÓŻĄ

Wspomożenie nasze w imieniu Pana. Który stworzył niebo i ziemię. Wszechmogący, wieczny Boże, Ty kazałeś Abrahamowi wyjść z jego ziemi i z rodzinnego domu. Ty strzegłeś go bezpiecznie na wszystkich drogach jego pielgrzymowania. Otaczaj opieką także nas, swoje sługi; bądź nam, Panie, w potrzebie pomocą, w drodze towarzyszem i pociechą, w przeciwnościach obroną, abyśmy za Twoim przewodnictwem dotarli do celu i szczęśliwie wrócili do naszych domów. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. Albo: Niech nas Bóg obdarzy wszelkim błogosławieństwem z nieba, niech szczgśliwie pokieruje naszymi drogami, abyśmy wśród zmienności świata zawsze doznawali Jego opieki. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

PRZED POSIŁKIEM

Boże, Miłośniku życia, Ty żywisz ptaki powietrzne i przyozdabiasz lilie polne. Błogosławimy Ciebie za wszystkie stworzenia i za ten posiłek, który mamy spożywać. Pokornie porosimy Cię, Panie, w swojej dobroci daj wszystkim ludziom konieczne do życia pożywienie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

PRZED PRACĄ I PO PRACY

Uprzedzaj, Panie i Boże, nasze zajęcia i powinności swoim natchnieniem, i wspieraj nas swoją pomocą. Pragniemy każdą pracę podejmować w Imię Twoje i zakończyć ją z Tobą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

RANO I WIECZOREM BĘDĘ MODLIŁ SIĘ, O BOŻE

Pięknie i słusznie jest, mój Boże, powiedzieć dzień dobry mamusi i tatusiowi gdy wstają rano, a dobranoc, gdy kładę się spać wieczorem. Tak też Panie, Boże, mojego życia, jeszcze piękniej jest i rzeczywiście dobrze, gdy moja pierwsza myśl rano, i ostatnia wieczorem, jest przeznaczona dla Ciebie. Przebacz Panie, że czasami rano i wieczorem zapominam o Tobie. Jesteś daleko od moich oczu, o Boże, pozostań jednak zawsze blisko mego serca. Panie, rano i wieczorem będę się modlił: zwrócę myśl ku Tobie. Boże mój, chcę, byś Ty zajmował pierwsze miejsce w moim sercu. Ty, Panie, kochasz mnie nieskończenie i otaczasz mnie Swą miłością. Pragnę odpowiedzieć na Twoją miłość, kochając Ciebie największą miłością.

DO ŚWIĘTEGO PATRONA

Święty(a)..., którego(ej) imię noszę, Patronie(ko) mój (moja) najmiłościwszy(a), Twojej opiece w szczególniejszy sposób dzisiaj się polecam i proszę Cię, abyś mnie swoim wstawiennictwem przed Bogiem wspierał(a) i ratował(a) we wszystkich potrzebach moich i wyjednał(a) mi łaskę wiernego naśladowania cnót Twoich. Spraw to, o drogi(a) mój(a) Patronie(ko), abym Bogu dochował(a) wierności pośród wszelkich przygód tego życia i zasłużył(a) sobie na łaskę zbawienia. Amen.

TY JESTEŚ CHLEBEM ŻYCIA

Jezu, każdej niedzieli zapraszasz mnie, bym uczestniczył w Eucharystii. Jak wielkim darem jest, o Jezu, móc spotykać Ciebie w Komunii św.! Ty, Jezu, jesteś rzeczywiście obecny w Chlebie eucharystycznym. Dzięki, Jezu, że zechciałeś zostać na zawsze z nami. Gdy przyjmuję Ciebie w Komunii św. Ty przychodzisz do mojego serca i łączysz mnie z Sobą tak, jak młody pęd związany jest z latoroślą winną. Panie, Jezu, chcę pozostać zawsze związany z Tobą. Nie dozwól, bym oddzielał się od Ciebie i Twojej miłości. Ty, Jezu, jesteś Chlebem życia tego prawdziwego i wiecznego. Pozwól mi wzrastać i zawsze pozostawać w przyjaźni z Tobą.

TY MNIE WZYWASZ PO IMIENIU, PANIE

Panie, Ty mnie wołasz po imieniu, Ty mnie znasz i kochasz mnie od zawsze. Moje oczy nie widzą Ciebie, ale wiem, że zawsze jesteś blisko mnie. Zanim jeszcze nie narodziłem się, Ty, Panie, już mnie znałeś. Ty mnie wezwałeś po imieniu i przyszedłem na świat: dziękuję Ci, Boże, za moje życie. Ty, Panie, trzymasz mnie za rękę i kochasz mnie sercem ojcowskim: Ty jesteś Ojcem niebios, Ojcem moim, moich przyjaciół, wszystkich. Jeśli się kochamy, Ty jestes z nami. Jeśli czynimy pokój, Ty jesteś z nami. Ale również, gdy nie jesteśmy dobrzy, Ty nas nie opuszczasz i pozostajesz z nami. Ty nigdy nie zapominasz o nikim. Każde dziecko jest dla Ciebie największym skarbem. Kocham Ciebie Panie, Boże, Ojcze wszystkich. Pomóż mi, bym był bratem dla wszystkich.

TY ZAWSZE JESTEŚ PRZY MNIE

Moje oczy nie widzą Ciebie, mój Boże, ale ja wierzę w Twoją miłość. Wiem, że nigdy nie jestem sam: Ty zawsze jesteś przy mnie. Gdy budzę się rano, jesteś blisko mnie, Panie, gdy zasypiam wieczorem, jesteś blisko mnie. Gdy bawię się szczęśliwy, albo gdy uczę się, jesteś blisko mnie, Panie. Ale również gdy cierpię, Ty pozostajesz blisko mnie, Panie. Ty mnie kochasz i jesteś zawsze ze mną: Ty mnie nigdy nie opuszczasz, Panie. Nawet, gdy ja nie myślę o Tobie, Ty, mój Boże, myślisz o mnie z miłością. Ty, Panie, zawsze jesteś z nami, w ciągu życia i również po śmierci. Tu na ziemi wędrujemy do Twego domu, do nieba.

W CZASIE MSZY ŚW

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO
Koniec Mszy Świętej już się zbliża, kapłan nad nami czyni znak krzyża. Błogosławieństwo Jezusa Pana przyjmę pobożnie z ręki kapłana.
CREDO
Kapłan pośrodku ołtarza staje i wiarę w Boga głośno wyznaje. Ja za kapłanem powtarzam szczerze, że w Pana Boga jednego wierzę.
EWANGELIA
Co Jezus czynił żyjąc na ziemi, to zapisane jest w Ewangelii. Gdy ją ksiądz czyta, to każdy wstaje i świętym słowom przez to cześć daje.
GLORIA
Kapłan odmawia Gloria z radością, by chwalić Boga na wysokości. I każde dziecko chwali Cię, Boże, z całego serca, jak tylko może.
KAPŁAN WYCHODZI Z ZAKRYSTII
Wszyscy w kościele czekają cicho, kapłan z zakrytym idzie kielichem. Świece się palą, a ludzie wstają, z radością na Mszę świętą czekają.
KAZANIE
Mówi kazanie kapłan z ambony, aby pouczyć lud zgromadzony. Słuchać nauki uważnie trzeba, by wiedzieć jaka droga do nieba.
KOMUNIA KAPŁANA
Ministrant dzwoni, kapłan się schyla - Komunii świętej zbliża się chwila. Szczęśliwy kapłan, że tak co rana, może przyjmować Jezusa Pana.
KOMUNIA WIERNYCH
Kapłan Jezusa w Hostii podaje, bo Bóg pokarmem naszym się staje. Przyjdź do mnie, Jezu, Najświętszy Panie, Serce Ci moje dam na mieszkanie.
MODLITWA (KOLEKTA)
Z dużego Mszału po prawej stronie, kapłan się modli podnosząc dłonie. I ja Cię, Jezu, tak bardzo błagam, ażebyś wszystkim nam dopomagał.
OFIAROWANIE
Kapłan w swe ręce patenę bierze i Hostię Bogu składa w ofierze. Przyjm, Święty Boże, tą hostię małą, nam na zbawienie, Tobie na chwałę.
PATER NOSTER
Kapłan się modli do Ojca w niebie, i ja mój Boże, proszę też Ciebie
Daj nam dziś wszystko czego potrzeba, dla duszy łaskę, dla ciała - chleba.
PO PRZEMIENIENIU
Kapłan się modli podnosząc ręce za biedne dusze w czyśćcu cierpiące. I ja Cię proszę, Jezu mój, Panie, daj duszom zmarłych w niebie mieszkanie.
POŻEGNANIE
Kapłan odchodzi już do zakrystii i my do domu idziemy wszyscy. Z wielką radością będziemy wracali, bośmy w Mszy Świętej Bogu cześć dali.
PRZEMIENIENIE
W rękach kapłana, w tej Hostii białej, już jest Pan Jezus żywy i cały. Jezu, ukryty w tym białym chlebie, Pan mój i Bóg mój! Ja wierzę w Ciebie.
SANKTUS
Na drugi dzwonek kapłan schylony mówi:
Niech będzie Bóg uwielbiony . My powtarzamy słowa kapłana, mówimy
Święty Pan Bóg - Hosanna!
U STOPNI OŁTARZA
Kapłan u stopni staje ołtarza, trzy razy moja wina , powtarza. I ja za moje grzechy żałuję, bo Cię, mój Jezu, bardzo miłuję.
WITAM PANA JEZUSA
Idź przed ołtarz, gdzie w domku małym Pan Jezus w Hostii ukrył się białej. Klękam uważnie na dwa kolana - witam pobożnie Jezusa Pana.

WEZWANIA

Możesz je powtarzać w ciągu dnia, i w drodze do szkoły, podczas zabawy albo w czasie odrabinia lekcji. Dopomogą ci one odczuć Jezusa, który zawsze jest blisko Ciebie
Ty, Panie, jesteś moją mocą.
Pan mój i Bóg mój
Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham.
Panie, spraw, abym przejrzał.
Szukam, o Panie, Twojego oblicza.
Panie, pozostań z nami!
Panie, wzmocnij wiarę moją.

WIECZORNA

Już za chwil parę spać się położę, więc Ci za wszystko dziękuję, Boże! Że źle zrobiłem, przzepraszam Ciebie, o ukochany Ojcze mój w niebie.

WIELBIĘ CIEBIE, JEZU, MÓJ ZBAWICIELU

Jezu, Ty byłeś dzieckiem takim jak my! Patrzę na Ciebie z radością i wzruszeniem. Dziękuję Ci za to, że zechciałeś przyjść pośród nas, aby nas zbawić. Józef przybywszy do Betlejem z Maryją na próżno szukał domu, w którym Ty mógłbyś się narodzić. Wszyscy mieli jakieś wytłumaczenie, nikt, Jezu, nie chciał Ci zrobić miejsca. Jezu, mój Panie, Ty narodziłeś się biedny w grocie, która służyła za oborę. Maryja, Twoja Mamusia, owinęła Ciebie w pieluszki i położyła na sianie, w żłobie. Wierzę, Jezu, że Ty dziecko podobne do nas jesteś Synem Bożym, który stał się człowiekiem. by nas zbawić. Ty przyszedłeś, by wyzwolić nas z grzechu i przywrócić pokój pomiędzy Bogiem, a nami. Razem z pasterzami i mędrcami ze Wschodu, ze wszystkimi chrześcijanami, wielbię Ciebie, Jezu Kocham Ciebie, Panie, i mówię: Ty jesteś Synem Bożym, naszym Zbawicielem.

WSZYSTKO MÓWI MI O TOBIE, PANIE

Panie, podoba mi się światło słońca, lazur nieba i podmuch wiatru. Dzięki, mój Boże, za dar życia i za wszystkie piękne rzeczy świata. Na początku, Panie, nie było niczego naprawdę nic z tego, co teraz widzimy. Byłeś tylko Ty i myślałeś o nas wszystkich: wówczas zapragnąłeś stworzyć świat. To Ty, Panie, na początku stworzyłeś z niczego niebo i ziemię: słońce, księżyc, gwiazdy i kwiaty, drzewa i wszystkie zwierzęta. Gdy dom świata był gotów, stworzyłeś mężczyznę i kobietę na Twój obraz, aby stali się mamusią i tatusiem, i aby ziemia zaludniła się Twoimi dziećmi. Panie, nasz Ojcze i Stwórco, wszystko mi mówi o Twej dobroci. Pomóż mi, Boże, słuchać głosu świata i powiedzieć dziękuję za wszystkie Twoje dary.

ZA CHORYCH I TYCH, KTÓRZY CIERPIĄ

Pomóż,Panie wszystkim osobom samotnym i chorym. Daj im mocno odczuć Twoją obecność i Twoją miłość, a nam pomóż zrozumieć, co możemy dobrego dla nich uczynić. Amen.

ZA KAŻDE DZIECKO

Panie, proszę Cię, aby każde dziecko było kochane i szanowane. Aby każde dziecko miało rodzinę, która je przyjmie i obdarzy swoją miłością. Spraw, aby każde dziecko należało do Twojego Kościoła. Amen.

ZA KOŚCIÓŁ

Proszę Cię, Panie, za tych wszystkich, którzy tworzą Kościół: za Papieża, biskupów, kapłanów, dorosłych, młodzież i za dzieci. Aby w swoim życiu byli świadkami Twojej miłości i aby mogli wszystkim ludziom zanieść dobrą nowinę, że Ty żyjesz pośród nas.

ZA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW

Boże nasz i Panie, obok rodziców dajesz nam w życiu wychowawców, nauczycieli i katechetów. Naucz mnie doceniać ich pracę i wysiłki nad moim wychowaniem i wykształceniem. Błogosław im w zdrowiu i cierpliwości wychowawczej, aby trud ich życia wydał obfite owoce w moim życiu i przyszłej służbie dla innych. Amen.

ZA OJCZYZNĘ

Boże i Panie miłościwy, błogosław naszej Ojczyźnie, w której urodziliśmy się i którą dałeś nam jako Dom ojczysty. Dodaj nam sił i ochoty, abyśmy umiłowaną Ojczyznę naszą wspierali modlitwą i pracą oraz byli zdolni do poświęceń dla niej. Spraw Panie, by w naszej Ojczyźnie panowała praworządność, sprawiedliwość, miłość i poszanowanie wzajemne. Ochraniaj nasz Dom ojczysty od wszelkich przeciwnQści i broń go przed zasadzkami nieprzyjaciół. Amen.

ZA PRZYJACIÓŁ

Dziękuję Ci, Panie, za moich przyjaciół. Za to wszystko, co dobrego czynią, za ich wspaniałomyślność i radość. Pomóż mi być dobrym przyjacielem dla wszystkich, zdolnym do dzielenia się tym, co posiadam. Amen.

ZA RODZICÓW

Dzięki Ci, Boże, że mnie ukochałeś, Dzięki, że dobych rodziców mi dałeś. Proszę serdecznie, dobry Ojcze z nieba, daj im wszystkiego, czego im potrzeba

ZA RODZICÓW

Panie, dziękuję Ci za to, że postawiłeś przy moim boku mamę i tatę. Oni tak wiele dla mnie czynią. Proszę Cię, zachowaj ich na długo przy mnie. Pomóż mi, abym zdołał uczynić ich szczęśliwymi i spraw, abyśmy zawsze mogli się rozumieć i kochać, naśladując świętą rodzing z Nazaretu. Amen.

ZA ZMARŁYCH

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.