Parafia Trójcy św.

Byłem tu tylko rok, (... autocenzura ...). Przydaje się troszkę oczyszczenia...

Ludzie na parafii wspaniali, oddani kościołowi.

Proboszcz, dokonał niezwykłej rzeczy - troska o 3 kościoły - z tego 2 drewniane. Renowacja malowideł, zwłaszcza w Sierakowicach to mistrzostwo świata. Ten kościółek, to prawdziwa perełka. I cokolwiek by nie mówić o charakterze proboszcza - tej zasługi nikt nie jest w stanie mu odebrać!!!

Zdjęcia poniżej pochodzą właśnie z Sierakowic

Kilka zdjęć wyk. przez M. Neugebauera

Osobna opowieść to gimnazjum w Sośnicowicach i podstawówka w Sierakowicach

Gimnazjum: gdy dowiedziałem się, że mam tam uczyć, oczyma wyobraźni już widziałem klasyczny matrix, (nie uczyłem w szkole już od 6 lat). Pierwsza lekcja w klasie 3 - cisza, grzeczne dzieci, ok, druga lekcja to samo. Pytam ich czy przypadkiem coś im się nie stało, a wtedy oni patrzą na mnie jak na wariata, czy mi się coś nie stało. Jednak gimnazjum wiejskie - to zupełnie inny świat :)

Podstawówka: klasy 2 i 3, przygotowanie do 1. Komunii. Po paru latach przerwy w nauczaniu, zupełnie nie wiedziałem jak się zachować. A tu jescze dwóch takich co ukradli księżyc, co nie potrafili 30 sekund usiedzieć na krześle.... Wesoło było, i chyba nie najgorzej, skoro gdy po wakacjach przyjechałem po papiery, dzieciaki wybiegające na przerwę przyleciały przywitać się i niektóre nawet się popłakały :)